Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hráči

21. 12. 2006

STŘELCI

Post střelce byl vytvořen hned na začátku v roce 1684. Do dnešní podoby se střelci vyvinuly v roce 1885, tedy ve stejný rok co byli vytvořeni vyrážeči. Střelci si přihrávají míček přes hřiště a musí se vyhýbat vyrážečům, kteří se je snaží srazit na zem. Když se střelci dostanou až k brankáři můžou střílet na některou z dvaceti lahví, které stojí za brankářem. Střelci musí být rychlí, zdatní a musí umět přesně přihrávat. Střelci vytrpí v zápase nejvíc zranění ze všech. Střílet na lahve můžou pouze ze skoku.

VYRÁŽEČI    

Post vyrážeče existuje od roku 1885 a vyvinul se z dřívějšího obránce. Vyrážeči na sobě mají při hře těžké oblečení aby se znemožnila možnost, že střelec náraz ustojí. Nadruhou stranu jsou vyrážeči po zápase nejvíce vyčerpaní a udýchaní. Vyrážeči se při hře míčku nesmějí dotknout, ale o tom už si více přečtete v pravidlech Throwboltu. Vyrážečům se někdy také říká rugbiči, podle toho že vypadají jako hráči rugby. Jejich nejoblíbenějším manévrem jsou kleště.

BRANKÁŘ

Post brankáře existuje od roku 1885 stejně jako vyrážeč. Brankář má za úkol ochraňovat lahve aby je střelci nesestřelili. Má před sebou střeleckou čáru, kterou nesmí překročit, stejně jako střelci. Pokud brankář střelu nechytí pouze vyrazí má rozehrávku opozitní tým, pokud střela nedopadne do brankoviště. Pokud střela proletí, ale nesestřelí žádnou lahev má rozehrávku brankářův tým. Brankáři bývají většinou kapitány, protože můžou nejvíce zápasu sledovat v klidu a sledovat nedostatky týmu s promýšlet nové taktiky.

NÁHRADNÍCI

Post náhradníka existuje od roku 1891. Když se střelci zranili tak, že už nemohli pokračovat, zbývající střelci už to nezvládli a tak potřebovali záskok. Náhradníci mají za úkol střelce zastoupit bez omezení. Náhradníci bývají většinou menší a mrštnější. Mrštnější proto, aby utekli vyrážečům a nezranili se. Menší proto, aby nebyli lepší než střelci a nezískali jejich post. Náhradníků je šest. Dva na každého střelce, protože i když jsou mrštnější vyrážeči je stejně dostanou. Náhradníci zastupují vyrážeče jen zřídka, protože vyrážeči se nezraní, ale možnost zastoupit vyrážeče není zakázaná.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář